LOADING

Type to search

Czy warto ćwiczyć w domu?

Zdrowie

Czy warto ćwiczyć w domu?

CKA listopad 10, 2020
Share

Wielu z nas w ostatnim czasie rozważa podjęcie nieco bardziej na poważnie (to jest: w sposób bardziej zorganizowany, przemyślany i – co wydaje się być wręcz najważniejszy  – regularny!) tematu ćwiczeń w domu. Często na co dzień zmagamy się bowiem z rozmaitymi ograniczeniami, sprawiającymi, że siłownie albo w ogóle są zamknięte, albo z przyczyn chociażby kolizji terminów, nie możemy uczęszczać na nasze ulubione zajęcia sportowe, czy też fitness.

Skoro zatem nie zostaje nic innego jak właściwe mozolny, prowadzony skrupulatnie i z głową trening domowy, to warto już na samym wstępie rozejrzeć się za szeregiem dobrze napisanych lub wytłumaczonych poradników opisujących to, jakie ćwiczenia wykonywać i jaką techniką się posługiwać, aby mieć z ćwiczeń radość i relaks, a nie nabawić się potrafiących się ciągnąć całymi miesiącami kontuzji. Szczególnie ważne jest, aby w trakcie ćwiczeń w domu postawić na regularność i „metodologię małych kroczków” oraz po prostu cieszyć się z samego faktu przełamywania swojej słabej woli, a nie wypatrywać nie wiadomo jakich wzrostów tkanki mięśniowej. Cierpliwość, upór w dążeniu do celu i spokojne dążenie naprzód jak najbardziej dadzą pozytywny rezultat, oczywiście o ile zostaną poparte dobrą pracą i optymistycznym podejściem!

W kontekście opisanej wyżej w niniejszym artykule specyfiki ćwiczeń typowo domowych warto odpowiedzieć sobie zatem na pytanie, o jaki właściwie sprzęt do ćwiczeń w domu warto się postarać, jeżeli już postanowiliśmy, że będziemy dbali o formę, kondycję, sylwetkę i muskulaturę bezpośrednio w domowym (lub mieszkalnym, jak kto woli i jakie kto ma warunki) zaciszu? Wydaje się, że do niezbędnych tego typu akcesoriów sportowych należy zaliczyć z pewnością matę do ćwiczeń, zupełnie podstawowe hantelki, sztangę lub sztangielki, ławkę do ćwiczeń oraz ciężarek działający na zasadzie kettle (jest to charakterystyczna kula z uchwytem). Dla osób szczególnie zaangażowanych w robienie pompek ciekawym pomysłem będzie z pewnością zakup odpowiednich uchwytów (albo, jak to się również inaczej mówi, swojego rodzaju „słuchawek”), za sprawą których wykonywane serie pompek będą znacznie bardziej efektywne.

Podsumowując, jest bardzo wiele sprzętów i technik sprawiających, że ćwiczenia fizyczne w domu będą nie tylko efektywne, ale i bardzo przyjemne. Nie powinniśmy zniechęcać się faktem na przykład zamknięcia lub ograniczenia działalności siłowni stacjonarnych. Jak wynika z przedmiotowego artykułu, istnieje masa wartościowych przesłanek świadczących o tym, że w domu po prostu warto ćwiczyć. Nasze ciało jest w końcu zbyt cenne, aby tak łatwo odpuścić walkę o piękną, zdrową sylwetkę i świetne samopoczucie na co dzień!

 

Tags:

Leave a Comment