LOADING

Type to search

Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej?

Biznes

Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej?

CKA luty 5, 2022
Share

Kompleksy wypoczynkowe z dedykowanymi pomieszczeniami do organizacji spotkań i imprez okolicznościowych wciąż wyrastają jak grzyby po deszczu. Mimo to, gdy czeka nas szkolenie firmowe, niełatwo się zdecydować na odpowiednią salę konferencyjną. Na co zwrócić uwagę, by uniknąć wpadki?

Charakter szkolenia

Wybór sali na szkolenie firmowe zależeć będzie przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju szkolenie planujemy. Jeśli mamy niewielką grupę, która ma odbyć specjalistyczne szkolenie w ciągu dwóch dni, przyda się kameralna sala z odpowiednim umeblowaniem. Zbyt dużo wolnej przestrzeni mogłoby stworzyć niepotrzebny dystans, a wolne rzędy krzeseł sprawiać wrażenie, że zainteresowanie tematem szkolenia jest niewielkie, oraz prowadzić do poczucia zagubienia wśród uczestników i obniżać poziom ich skupienia.
Z kolei jeśli w planach jest pokaz firmowy dla dużego grona uczestników, poszukajmy dużej auli, gdzie wszyscy swobodnie się zmieszczą. Dzięki odpowiednio dużemu metrażowi unikniemy ścisku i sytuacji, w której przez brak świeżego powietrza uczestnicy łatwo się męczą i zniechęcają.

Otoczenie obiektu

Idealna sala konferencyjna to nie tylko pomieszczenie, w którym odbywa się szkolenie. O jej wygodzie i atrakcyjności decyduje także otoczenie i zaplecze gastronomiczno – noclegowe. Uczestnicy chętnie skorzystają z miejsca gdzie łatwo jest dojechać, a jednocześnie jest cicho, zielono i można przy okazji wypocząć. Dlatego np. dla mieszkańców stolicy sale konferencyjne pod Warszawą będą dobrym pomysłem.
Jeśli w obiekcie znajduje się osobne miejsce, gdzie podaje się posiłki, komfort uczestników będzie wyższy, gdyż nie będą musieli przechodzić na lunch do innego budynku. Równie ważne jest, czy pomieszczenia w których będą odbywać się przerwy kawowe są wygodne, przestronne i dobrze wyposażone.
Zwróćmy też uwagę na kwestię łazienek – czy są duże, właściwie urządzone i jest do nich wygodny dostęp. Zarówno toalety, jak i cały obiekt powinien uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych i być do nich odpowiednio przystosowane – chodzi tu o takie kwestie jak niewielka odległość od parkingu, windy czy podjazdy.

Wybór sali konferencyjnej będzie też zdeterminowany długością szkolenia – jeśli będzie ono trwało dłużej niż jeden dzień, sala powinna znajdować się w niewielkiej odległości od bazy noclegowej, a najlepiej – być integralną częścią kompleksu wypoczynkowego z miejscami noclegowymi. Dodatkowym atutem będą atrakcje takie jak Centrum SPA i Wellness czy basen solankowy, które oferuje np. EVA Park Life & SPA w Konstancinie- Jeziornie.

Kwestie techniczne

Sale konferencyjne powinny być wyposażone w niezawodny sprzęt. Niezbędny będzie oczywiście dostęp do wydajnej, dedykowanej sieci Wi-Fi, rzutników multimedialnych, mikrofonu i jakościowego nagłośnienia, wskaźników laserowych, a przede wszystkim – funkcjonalnego oświetlenia, czyli dostępu do światła dziennego jak i możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia w trakcie prezentacji audiowizualnej.
Nie zapomnijmy zapytać, czy pomieszczenie wyposażone jest w klimatyzację, dzięki której uczestnicy będą czuli się komfortowo niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Warto także zwrócić uwagę na szczegół, który łatwo przeoczyć – konstrukcja krzeseł. Ich wygoda będzie miała jeszcze większe znaczenie, gdy spotkanie niespodziewanie się przedłuży.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment