LOADING

Type to search

Do czego służą maszyny workujące?

Biznes

Do czego służą maszyny workujące?

CKA marzec 15, 2022
Share

Współczesny konsument ogromną wagę przywiązuje do estetyki. Pod tym pojęciem kryje się także opakowanie produktu, niezależnie od jego rodzaju czy nawet ceny. Oczywiście opakowanie poza walorami wizualnymi musi spełniać wszelkie inne wymogi, jak trwałość materiału i szczelność. Dodatkowym atutem dla wielu klientów są kwestie związane z jak najmniej negatywnym wpływem opakowania i samego produktu na środowisko. Stąd na popularności zyskują materiały poddające się całkowitemu recyclingowi i nawet biodegradowalne. Także produkcja opakowań powinna pochłaniać jak najmniej energii. Dla producentów to też ważny aspekt z punktu widzenia zyskowności, stąd coraz powszechniej stosuje się nowoczesne maszyny workujące.

Zastosowanie maszyn do workowania

Dziś, za wyjątkiem podstawowych sypkich produktów spożywczych, jak mąka czy biały cukier, idealnym opakowaniem jest woreczek termozgrzewalny. Maszyny workujące wykorzystując technologię pionowego zgrzewania, znacząco skracają czas potrzebny na szczelne zapakowanie szerokiej gamy artykułów, w tym wielu ziaren, kakao, herbaty czy kawy. Nowoczesna maszyna workująca zgrzewa materiał opakowania w sposób trwały i estetyczny. W przypadku produktów spożywczych z krótką datą przydatności, które sprzedawane są jako świeże, maszyny do woreczkowania zdają egzamin przy pakowaniu rogalików, słodkich bułek, drożdżówek, owoców czy gotowych przekąsek i kanapek.

Poza branżą spożywczą maszyny do woreczkowania sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba pakowania niewielkich ilości artykułów, w tym części mechanicznych i metalowych, takich jak: sprężyny, nakrętki, śruby, wkręty i podkładki. Także przemysł kosmetyczny chętnie wykorzystuje maszyny workujące, używając ich do pakowania maseczek czy środków higieny osobistej. Prasa – mimo że w świadomości wielu osób tradycyjna drukowana forma traci na znaczeniu, to nadal kolorowe tygodniki i magazyny mają rzeszę zwolenników. Zafoliowanie gazety to polecany sposób, kiedy do numeru dołącza się gadżety promocyjne. Nie wypadną i zarazem zmniejsza się ryzyko kradzieży próbki perfum, płyty z darmowymi programami czy z filmem.

Czym się kierować przy wyborze maszyny do woreczkowania?

Z puntu widzenia przedsiębiorcy i użytkownika najważniejsze kwestie związane są z wydajnością dopasowaną do potrzeb oraz walorami eksploatacyjnymi. Możliwość współpracy maszyny workującej z zewnętrznym urządzeniem podawczym to ważny atut, podobnie jak prosta obsługa i łatwość serwisowania. Dobre maszyny do pakowania pionowego takie jak Giulia-7000, X-Bag Evo i Malbag, można znaleźć w katalogu firmy Izipak. Co godne polecenia, w ofercie są też urządzenia używane, po gruntownym przeglądzie.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment