LOADING

Type to search

Escape room w Gdańsku – rozrywka dla wszystkich!

Kobieta i Uroda

Escape room w Gdańsku – rozrywka dla wszystkich!

CKA marzec 20, 2019
Share

Gdańsk to miasto o bogatej kulturze materialnej, świadek historycznych wydarzeń, ale przede wszystkim tętniąca metropolia, pełna ludzi szukających różnych rozrywek – wszak każdy chce od czasu do czasu zrelaksować się po pracy. O ile plaże i Bałtyk to raczej sezonowa zabawa dla turystów, o tyle escape roomy to świetne rozwiązanie dla ludzi lubiących intelektualne wyzwania i szczyptę emocji.

Escape Room w Gdańsku

Escape roomy w Gdańsku – zwane też niekiedy „pokojami zagadek” –  to rodzaj przestrzennej łamigłówki, w której grupa śmiałków zostaje zamknięta w pomieszczeniu z ukrytym lub zablokowanym wyjściem. Celem ich jest wydostanie się z niego poprzez rozwiązywanie zadań – czy to zagadek logicznych, czy rebusów, a i wyzwania dla zręcznych palców są codziennością. Aby nie było zbyt łatwo, czas na wydostanie się jest ograniczony – i to właśnie presja czasu jest tym elementem przydającym adrenaliny – choć nie jedynym. Każdy pokój ma swoją konwencję – przedstawioną przez historię oraz wystrój pokojów, co też może przyprawić graczy o kołatanie serca. Na szczęście – ewentualna porażka nie oznacza, że gracze zostają uwięzieni na zawsze 🙂

Gdańska rozrywka

W Gdańsku ta forma rozrywki jest już całkiem rozwinięta – pierwsze pokoje zagadek w grodzie nad Motławą powstały wiosną 2015 roku, zaś po 4 latach, na początku 2019, dostępnych jest aż 30 pokoi w przeróżnych stylizacjach i tematykach: Sci-Fi? Jest. Western? Jest. Piraci? W mieście portowym to wręcz mus! Również i wojenna historia miasta jest inspiracją dla twórców pokojów, wystarczy rozejrzeć się! Ktoś może zapytać – gdzie więc szukać? Istnym zagłębiem pokojów zagadek można nazwać Wrzeszcz wraz z Zaspą – aż 20 pokojów w bliskiej odległości. A za ile? Ceny są bardzo zróżnicowane – można znaleźć pokoje od 60 złotych, ale też kosztujące ponad 100 PLN. Najczęściej jednak ceny oscylują w okolicach 80-90 PLN. Biorąc pod uwagę, że to koszt wejścia dla całej grupy – a te mogą liczyć od 2 do nawet 5 osób, to można stwierdzić, że są to wydatki porównywalne z wyjściem na kinowego blockbustera – a emocji jest przecież o wiele więcej, bo doświadcza się ich na własnej skórze.

Podsumowując – ta forma rozrywki jest coraz popularniejsza nie tylko w Gdańsku, ale i całej Polsce. Pokoje są przedmiotem plebiscytów i rankingów, dlatego wybierając pokój warto zasięgnąć informacji choćby w Internecie – choćby po to, by zaliczyć te najlepsze, zanim zostaną zamknięte, by ustąpić miejsca nowym pomysłom. Dzięki Internetowi można też łatwo zweryfikować, czy dany pokój jest odpowiedni dla zebranej grupy – niektóre są odradzane np. kobietom w ciąży czy klaustrofobikom, a i takie można znaleźć w Gdańsku. Najważniejsza jest w końcu dobra zabawa dla wszystkich – zabawa gwarantowana przez pokoje zagadek.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Related Stories