LOADING

Type to search

Jak działają profesjonalne linie lakiernicze?

Biznes

Jak działają profesjonalne linie lakiernicze?

CKA luty 3, 2022
Share

Profesjonalne linie lakiernicze umożliwiają dokładne i wygodne malowanie przedmiotów o różnych kształtach. Niezależnie od ilości powtórzeń oraz wykonywanych przedmiotów, linie lakiernicze pozwalają na usprawnienie całego procesu.

Linia lakiernicza – z czego się składa?

Urządzenia składające się na linie lakierniczą Wikoma pozwalają kompleksowo przeprowadzić cały proces. Aby był on efektywny, wygodny i możliwie szybki, konieczna jest kabina lakiernicza. Pozwala ona wykonać lakierowanie w najwyższej jakości, dbając jednocześnie o pełne bezpieczeństwo pracownika. Dodatkowo dwufiltrowa wentylacja zapewnia doskonałą filtrację powietrza.

Linia lakiernicza nie może się obejść także bez portalu szlifierskiego oraz tunelu suszarniczego. Transport lakierowanych elementów odbywa się za pomocą specjalnych rolek.

Chcąc świadczyć kompleksowe usługi lakiernicze, warto wyposażyć się także w ścianę lakierniczą. Pozwala ona na rozbudowanie oferty także o elementy ażurowe i przestrzenne.

Etapy lakierowania przemysłowego

Decydując się wprowadzenie usługi profesjonalnego lakierowania najwyższej jakości, warto dokładnie przeanalizować proces lakierowania. Pierwszym krokiem powinno być dokładne, odpowiednie przygotowanie powierzchni materiału.

Może odbywać się za pomocą szlifowania, mycia, ale również przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych – przede wszystkim tych odtłuszczających. Następnie należy nanieść powłokę. Może być to etap przeprowadzany w specjalnych wannach do zanurzania lub w kabinach malarskich. Farby wykorzystywane podczas malowania mogą być zarówno ciekłe, jak i proszkowe.

Kolejnym, kluczowym etapem, do którego wykorzystywana jest profesjonalna linia lakiernicza, jest suszenie i utrwalanie. Zazwyczaj przeprowadzane jest w specjalnych suszarkach. Lakierowane powierzchnie mogą być także ochładzane.

Linia lakiernicza powinna uwzględniać także etap oczyszczania lub utylizacji ścieków zawierających silne substancje chemiczne. Warto zainteresować się preparatami mającymi za zadanie zneutralizować metale ciężkie.

Proces lakierowania z wykorzystaniem linii lakierniczych, powinien zostać także uzupełniony o wszelkiego rodzaju transportery oraz przenośniki. Znacząco zwiększa to efektywność pracy i usprawnia zadanie.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną linię lakierniczą?

Nowoczesne linie lakiernicze znacząco poprawiają jakość pracy oraz otrzymywanej powłoki lakierniczej. Dzięki technologicznym usprawnieniom oraz maksymalnej powtarzalności można dbać o wysoki, oraz stały poziom oferowanych usług. Profesjonalne systemy wentylacji dbają również o bezpieczeństwo pracowników.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment