LOADING

Type to search

Jak minimialistycznie zadbać o urodę?

Kobieta i Uroda

Jak minimialistycznie zadbać o urodę?

CKA październik 22, 2018
Share

Wiele kobiet uwielbia robić zakupy. Kupują wiele kosmetyków – nawet takie całkiem niepotrzebne. Bardzo przyciągające uwagę okazują się promocje. Kobiety dokonują wielu zakupów tylko dlatego, że coś jest tańsze. Następnie przedmioty takie trafiają na półki i do naszych szafek. Nigdy nie są używane przez co straciliśmy tylko pieniądze. Zdarzają się także kobiety, które nie lubią robić zakupów. Dla nich sklepowe szaleństwo to męczarnia – im zdecydowanie przyda się poradnik jak można zrobić zakupy rozsądnie i szybko. Coraz częściej jesteśmy świadomymi konsumentami i kupujemy tylko to, czego potrzebujemy. Czym kierować się podczas zakupów i jak ich dokonywać?

Zrobienie przeglądu posiadanych kosmetyków

Przed zakupami musimy zrobić przegląd posiadanych kosmetyków, które zalegają na półkach i w ich szafkach. Warto także sprawdzić terminy – być może okaże się, że część z nich należy już wyrzucić. Warto zwrócić uwagę, czy używamy kosmetyków, które zalegają w szafkach i na półkach. Jeśli nie – możemy je oddać np. znajomym, pozwoli to zachować porządek w łazience. Po wykonaniu tych czynności może okazać się, że nie pozostało nam zbyt dużo kosmetyków i należy zrobić zakupy.

Lista zakupów

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zrobienie dokładnej listy i trzymanie się jej podczas dokonywania zakupów. Pozwoli to wyeliminować zakupy np. pod wpływem promocji lub zakup produktów, które już posiadamy lub są nam niepotrzebne. Warto pomyśleć o swoim codziennym zapotrzebowaniu na kosmetyki – to właśnie te produkty powinny znaleźć się w naszej łazience. W pielęgnacji skóry należy zachować minimalizm. Minimum, które należy posiadać to: żel pod prysznic, żel do kąpieli, szampon i odżywka do włosów, krem nawilżający, płyn do demakijażu i mycia twarzy.

Ustal budżet

Minimalizm to także panowanie nad swoim budżetem. Należy kupować tylko te produkty, które są nam potrzebne. i których naprawdę będziemy używać. Pozytywnie wpłynie to na nasze oszczędności. Określmy ile miesięcznie chcemy przeznaczyć na kosmetyki i trzymajmy się tych ustaleń.

Tags:

Leave a Comment