LOADING

Type to search

Jak umeblować kawalerkę?

Dom

Jak umeblować kawalerkę?

CKA październik 22, 2018
Share

Umeblowanie małej przestrzeni to duże wyzwanie. Wymagane przy tym jest zarówno wybór odpowiednich mebli jak i świadome zaplanowanie stref. Bardzo ważny jest wybór mebli – mogą one pełnić wiele funkcji, np. sofa z funkcją spania. Zaoszczędzimy dzięki temu przestrzeń, a mieszkanie i tak będzie funkcjonalnie urządzone. Niezwykle istotne w tak małym wnętrzu jest to, żeby nie „zagracić” go niepotrzebnymi sprzętami.

Stół w kawalerce

Na małym metrażu ciężko pozwolić sobie na wstawienie dużego stołu. Przed zakupem warto zastanowić się, czy w ogóle potrzebujemy tak dużego mebla. Zazwyczaj w kawalerce przebywamy sami lub w 2 osoby. Jeśli często mamy gości warto zainwestować w składany stół. Złożony może być wąską konsolą na ścianie, zaś rozłożony będzie praktyczny dla 4 osób. Na co dzień (podczas gdy będzie złożony) można go wykorzystać podobnie do parapetu i ustawić na nim kwiaty lub dekoracje. Dobrym rozwiązaniem jest też ustawienie wyspy kuchennej z stolikami barowymi. Nie dość, że będziemy mieć dostępne miejsce do siedzenie, to dodatkowo w ciekawy sposób zaaranżujemy wnętrze i wygospodarujemy część kuchenną.

Sposób na przechowywanie

W kawalerce każde miejsce do przechowywania jest wyjątkowo ważne. Wybierając meble warto zwrócić uwagę czy mają funkcję przechowywania. Szafki w kuchni powinny sięgać do sufitu, aby w pełni wykorzystać przestrzeń. Również do salonu warto poszukać mebli z dodatkową funkcją. Mowa tutaj np. o sofie z miejscem na pościel czy pufie z możliwością przechowywania. Funkcjonalnym rozwiązaniem są też szafki na buty w przedpokoju oraz pawlacze, w których pomieścimy rzadziej używane rzeczy.

Podział na strefy

Planowanie przestrzeni należy rozpocząć od dokładnego i celowego rozplanowania stref. W tradycyjnym układzie mieszkania znaleźć się powinny: jadalnia, kuchnia, strefa sypialna i strefa wypoczynkowa. W kawalerce ciężko będzie nam wydzielić osobne 4 strefy. Dobrym rozwiązaniem jest podzielić strefy na salon z sofą do spania oraz kuchnie z wydzieloną jadalnią. W małej przestrzeni warto użyć jasnych kolorów, które optycznie powiększą wnętrze. Strefy możemy wydzielić za pomocą różnic w kolorach (podłóg i ścian) oraz w odpowiedni sposób ustawiając meble.

Tags:

Leave a Comment