LOADING

Type to search

Kiedy warto zdecydować się na szafę wnękową?

Dom

Kiedy warto zdecydować się na szafę wnękową?

CKA październik 25, 2021
Share

Szafa to jeden z najważniejszych i najbardziej funkcjonalnych mebli w domu lub mieszkaniu. W ostatnich latach zaobserwować można, że na popularności zyskuje szafa wnękowa, a traci ta wolnostojąca. Trend ten jednak nie powinien dziwić. Istnieje kilka sytuacji, kiedy szafa wnękowa idealnie się sprawdzi.

Perfekcyjne dopasowanie

Na szafę wnękową warto zdecydować się, jeśli zależy nam na idealnym dopasowaniu jej wnętrza do naszych potrzeb. Można zdecydować o tym, ile będzie zawierać wieszaków, szuflad czy półek, a także określić ich rozmiar oraz wysokość drążków. Istnieje opcja, aby szafa była od podłogi aż do sufitu, dzięki czemu będzie niesamowicie pojemna. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie każdego wolnego centymetra! Jednocześnie można mieć pewność, że taka szafa odpowiednio chroni, segreguje, a zarazem ukrywa przed wzrokiem innych nasze rzeczy.

Więcej przestrzeni

Szafa wnękowa to świetna opcja dla osób, które chcą zyskać przestrzeń w pomieszczeniu. Niestety, szafy wolnostojące są masywne i zajmują wiele miejsca. Z kolei szafę wnękową zamontować można w miejscach, które dotychczas nie znalazły zastosowania, takich jak np. przestrzeń pod schodami. Dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń na odzież i buty, a często także inne przedmioty jak zabawki, ręczniki czy pościel. Co ważne, samo otwarcie szafy nie wymaga dodatkowego miejsca. Posiada ona drzwi przesuwane. Z kolei podczas montowania szafy wolnostojącej należy jeszcze uwzględnić dodatkową przestrzeń na swobodne otwieranie jej drzwi. Szafa wnękowa idealnie sprawdzi się więc w przypadku małych pomieszczeń, w którym meble znajdują się blisko siebie.

Uniwersalizm zastosowania

Szafy wnękowe słyną ze swojego uniwersalizmu. Sprawdzą się w sypialni, przedpokoju, salonie, pokoju dziecięcym czy na korytarzu. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych. W przeciwieństwie do szafy wolnostojącej, mebel nie przytłacza i nie dominuje w pomieszczeniu. Drzwi przesuwane prezentują się bardzo elegancko. Istnieje wiele ich rodzajów, które dobrać można do wystroju wnętrza. Mają one w sobie lekkość, która idealnie pasuje do pomieszczeń minimalistycznych i nowoczesnych.

Szafy wnękowe mają wiele zalet. Szczególnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota. Dają one także dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania i dopasowują się do różnych aranżacji wnętrz. Ich wadą jest cena, wyższa niż w przypadku szafy wolnostojącej, która cechuje się również mobilnością, co dla niektórych ludzi jest ważne.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment