LOADING

Type to search

Kultura wysoka dla każdego – rozrywka online na najwyższym poziomie

Dom

Kultura wysoka dla każdego – rozrywka online na najwyższym poziomie

CKA maj 1, 2019
Share

Internet opanował wszystkie dziedzina naszego życia. Począwszy od zakupów, dostępu do informacji a skończywszy na rozywce. Zalewa nas cała masa niskich treści rozywkowych, słabej jakości tekstów i fake newsów, milionem zjęć wyretuszowanych celebrytek i instagramerek, niezliczone reklamy internetowych gier jak Book of Ra, skończywszy na filmikach z kotami. Aby jednak skorzystać z kultury wysokiej, w tym tej na najwyższym światowym poziomie, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystko to masz dosłownie na wyciągniecie ręki, na ekranie monitora. Dzięki najnowszym możliwościom możesz nawet zapoznać się z muzealnymi eksponatami czy obejrzeć spektakl teatralny. O filmach czy muzyce nie wspominając.

Jednego dnia możesz być na nowojorskim spektaklu, wędrować po francuskim Luwrze, czy wysłuchać koncertu w Tokio. A wszystko to siedząc w ulubionym fotelu, z kubkiem kawy w dłoni. Wystarczy tylko komputer z dostępem do sieci internet.

Sztuka online

Pierwszą możliwość zwiedzenia muzeów, a nawet ich okolicy, daje nam aplikacja Google Asts & Culture. To dzięki niej możesz poruszać się po najbardziej znanych muzeach i instytucjach kultury na całym świecie. W zasięgu ręki (a może myszki) masz między innymi The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, The British Museum w Londynie, Teatr Bolszoj w Moskwie, kościół Sagrada Familia w Barcelonie czy Ermitaż w Sankt Petersburgu. Sam decydujesz, w którą stronę „chcesz iść”, jakie dzieło przybliżyć, a które pominąć. Abyś niczego nie przeoczył aplikacja podpowie Ci, jakie właśnie dzieło mijasz i co jest warte uwagi.

Największe muzea same udostępniają też autorskie wystawy i wirtualne spacery. Takie ścieżki przygotowała między innymi National Gallery w Londynie. Ta instytucja poszła nawet krok dalej – zwiedzać jej zasoby możesz również w goglach VR. Nie potrzebujesz więc do obsługi nawet myszki, a wystarczy że poruszysz głową.

Muzyka dla każdego

Amatorskie nagrania, ale też najlepsze koncerty. Muzyka stricte rozrywkowa, ale też poważna. Wszystko znajdziesz dziś w sieci. To właśnie tu znajdziesz najnowsze utwory, najlepsze koncerty, w najwyższej jakości. Internet gwarantuje szerokie grono odbiorców, niedostępne za pomocą innych mediów. Chyba nie ma osoby, która nigdy nie korzystała z Youtube. Portal ten pomógł w wypromowaniu wielu gwiazd i to nie tylko sceny muzycznej. Chcesz wysłuchać laureatów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego? Proszę bardzo!

Do teatru czy przed komputer?

Teatr Telewizji to żadna nowość, ale teatr w internecie już tak. To właśnie online możesz oglądać spektakle teatralne, kiedy chcesz i jakie chcesz. Do tego w każdym momencie możesz przeczytać recenzję, komentarz czy… zatrzymać, gdy musisz na chwilę wyjść z pokoju. Rozrywka online i jej oferta już teraz robi wrażenie, ale przed nami wciąż wiele możliwości do odkrycia.

Tags:

Leave a Comment