LOADING

Type to search

Metody przeszczepu włosów

Kobieta i Uroda

Metody przeszczepu włosów

CKA luty 7, 2022
Share

Przeszczepienie włosów jest zabiegiem mającym na celu przywrócenie ich porostu w miejscach, w których przyhamował. Rozwiązanie to jest bezpieczne i decydują się na nie osoby na całym świecie. Dla wielu jest jedyną szansą na normalne życie w związku z krępującym je i zawstydzającym łysieniem.

Czym jest przeszczep owłosienia i kto go potrzebuje?

Wbrew pozorom, przeszczep włosów to zabieg dobrze poznany i praktykowany już od bardzo dawna – pierwsze badania nad nim prowadzono w Japonii już w latach 40. XX wieku. Obecnie, jest to jedna z najskuteczniejszych metod walki z postępującym łysieniem.Z zabiegu chętnie korzystają tak mężczyźni, jak i kobiety. Jego zadaniem jest przywrócenie gęstości owłosienia w miejscach, w którym staje się ono coraz rzadsze.

Zabieg przeszczepu włosów przeznaczony jest dla każdej osoby, która nie czuje się komfortowo ze swoim wyglądem. Pamiętajmy, że łysienie to nie tylko problem estetyczny – osobom, które dostrzegają u siebie oznaki łysienia często trudno pogodzić się z bezpowrotną utratą włosów, co powoduje u nich szereg problemów psychologicznych. Peruki bywają niewygodne w dłuższym użytkowaniu, a dostępne bez recepty specyfiki, jak balsamy czy szampony mogą wywoływać reakcje alergiczne. W takim przypadku przeszczep ten to na dobrą sprawę jedyne skuteczne przez długi okres czasu rozwiązanie.

Metody przeszczepu włosów

Z potylicy pobierany jest pasek owłosionej skóry głowy, z którego następnie wydzielane są implanty – każdy z nich zawiera od 1 do 3 mieszek włosowych. Następnie przeszczep włosów zakłada wszczepienie ich w skórę nieowłosioną – dostępnych jest kilka metod, spośród których lekarz wybierze najbardziej perspektywiczną w danym przypadku i komfortową dla pacjenta. Jedną z najskuteczniejszych jest metoda FUE, pozwalająca na niezwykle delikatne i dokładne pobranie mieszek włosa. Alternatywami są między innymi mikro implantacja, czy metoda smart graft.

Niezależnie od dobranej metody, zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może wrócić do domu jeszcze w dzień jego wykonania.

Co po zabiegu?

Wymagania dotyczące dalszego funkcjonowania po zabiegu nie są skomplikowane – lekarze San Medical specjalizujący się w tym zabiegu przedstawią pacjentowi indywidualną listę zaleceń. Przede wszystkim pamiętać musimy o odpowiedniej pielęgnacji miejsc, w których wykonywany był zabieg specjalnym, przepisanym przez lekarza preparatem. Zaleca się także schładzanie skóry głowy żelowymi opatrunkami. Całość “rehabilitacji”, jeśli można ją tak określić, trwa zaledwie kilka dni – po około tygodniu można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment