LOADING

Type to search

Najczęstsze problemy występujące w Dacii, na które należy zwrócić uwagę

Motoryzacja

Najczęstsze problemy występujące w Dacii, na które należy zwrócić uwagę

CKA grudzień 2, 2021
Share

Dacia, powracające dziecko świata motoryzacji. Dacia, niegdyś firma należąca do państwa komunistycznego, jest obecnie własnością Renault i dobrze prosperuje, ale czy Dacia jest niezawodna?

Być może zauważyłeś, jak wiele Dacii jest obecnie na drogach, wydaje się, że jest ich coraz więcej każdego dnia. Stają się one coraz częstszym widokiem na polskich dorogach i to nie bez powodu. Ich samochody są niedrogie, są teraz dobrze zbudowane i są niezawodne.

Słowo klucz niezawodny. Niezawodność, czy też zawodność, nęka Dacię od czasów, gdy była własnością państwa, nierzadko widząc kierowców naprawiających swoje samochody na poboczu drogi, choć było to dawno temu, a Rumunia nie jest już krajem komunistycznym, to wydaje się, że etykietka nierzetelności utkwiła w pamięci.

Czy nadal tak jest? Czy Dacia jest nadal tak zawodna jak kiedyś?

Wbrew powszechnej opinii, Dacia są całkiem niezawodne. W rzeczywistości są one bardzo niezawodne. Badanie AutoExpress Driver Power z 2016 roku umieściło Dacię na trzecim miejscu pod względem niezawodności, z wynikiem 96,17 na 100. Był to wynik wyższy niż w przypadku Toyoty i Hondy. Jedyne dwie, które go pokonały to Tesla i Lexus. Jak na markę samochodów budżetowych, jest to bardzo imponujący wynik. Opinie właścicieli są równie dobre. Zarówno Duster i Sandero otrzymują średnią 87,83% w AutoExpress, z niezawodnością przychodząc jako najwyższy ranking. Recenzje na carbuyer są głównie pozytywne, z kilkoma negatywnymi recenzjami wrzuconymi tam. Ale ogólnie rzecz biorąc, kierowcy wydają się być bardzo zadowoleni ze swoich Dacii. Jednak kilka lat temu pojawiły się doniesienia o rdzy. Klienci zgłaszali problemy z rdzą w modelu Dacia Dusters. W odpowiedzi Dacia wprowadziła poprawkę i zaoferowała inspekcję oraz bezpłatną naprawę pojazdów, których dotyczy problem.

Dlaczego Dacia jest niezawodna?

Jednym z powodów, dla których Dacia jest uważane za awaryjną jest fakt, że w pewnym momencie swojej historii były awaryjne. Jednak jak wspomnieliśmy wcześniej, to było w komunistycznej Rumunii, kraju, który był odcięty od reszty Zachodu i dlatego nie miał technologii i jeszcze nie rozwinął własnej technologii, aby poprawić swoje samochody. To jest zasadniczo powód, dla którego były one tak zawodne.

Kolejnym powodem za który uważa się Dacie za awaryjną jest to, że są tak tanie. Dacia produkuje jedne z najtańszych samochodów na rynku i zdecydowanie najtańsze SUV-y. W rzeczywistości niektóre z ich SUV-ów kosztują mniej niż wiele samochodów miejskich. Dlatego ludzie zakładają, że tanie, równa się zawodne. Zostało to jednak kilkakrotnie obalone w odniesieniu do kilku różnych rzeczy, szczególnie w przypadku samochodów. Przyjmuje się, że im bardziej ekskluzywny i drogi samochód, tym bardziej niezawodny. W rzeczywistości wcale tak nie jest. A jednym z powodów, dla których tak nie jest, jest ilość technologii, która znajduje się w tych samochodach. Chociaż ta dodatkowa technologia jest świetna dla kierowców i sprawia, że samochód jest bardziej atrakcyjny, nie zawsze jest niezawodna. Wielu uważa, że zawodność wynika ze wzrostu skomplikowanej technologii, która jest podatna na problemy. Szukasz niedrogiego SUV-a? Obejrzyj naszą szczegółową recenzję modelu Dacia Duster w salon samochodowy Dacia Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie, aby uzyskać więcej informacji na temat tego nowoczesnego i solidnego SUV-a.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment