LOADING

Type to search

Najlepsze auto dla rodziny

Motoryzacja

Najlepsze auto dla rodziny

CKA październik 23, 2018
Share

Wybór dobrze dopasowanego auta dla rodziny jest dość trudny. Jeszcze niedawno w tej roli sprawdzały się Fiaty 126p. Współcześnie jako aut dla rodzin używa się miejskich aut z segmentu B lub większych aut. Samochód musi zapewniać wysoki poziom komfortu- możliwe przecież że będziemy nim odbywać dalekie trasy.

Kryteria wyboru auta

Wydaje się, że kryteria wyboru są dość proste: ważne, żeby auto posiadało pojemny i foremny bagażnik. Istotna jest także przestrzeń i wygoda wnętrza auta – będziemy w końcu nim przewozić naszą rodzinę. Równie ważną co wygoda kwestią jest bezawaryjność. Nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty w postaci napraw oraz na przestoje w użytkowaniu auta.

Uwzględnienie domowego budżetu

Wielu z nas staje przed dylematem, ponieważ nie ma zbyt dużych środków pieniężnych na zakup auta. Chcemy wybrać dobrze i jednocześnie nie nadszarpnąć domowego budżetu. Chodzi zarówno o koszt zakupu jak również utrzymania auta (naprawy oraz codzienna eksploatacja). Patrząc w statystyki polskie rodziny najczęściej kupują auto za około 25 tys zł. Wybór w tym przedziale cenowym jest ogromny. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy tysiące ogłoszeń spełniających to kryterium.

Auto warto sprawdzić

Spora ilość aut okaże się niegodna zainteresowania i inwestowania w nie środków finansowych. Wiele z nich jest w słabym stanie technicznym, który dość często jest ukrywany przez sprzedających. Zdarzają się np. cofnięte liczniki czy ukrywanie przeszłości powypadkowej. Przed zakupem auta warto dokładnie sprawdzić jego stan. Najlepiej poprosić o to fachowca, który dokona przeglądu.

Najczęściej wybierane rodzaje aut

W roli aut rodzinnych genialnie sprawdzają się vany lub suwy. Zdarza się, że mają one opinię aut dość awaryjnych i kosztownych w utrzymaniu. Ceny części są wyższe oraz stopień skomplikowania budowy auta jest wysoki. Modele te zazwyczaj posiadają duże wnętrze oraz pojemne bagażniki. Bez problemu zapakujemy się do takiego auta z całą rodziną i bagażami. Warto postawić na popularne modele – dzięki temu koszty napraw i części nie będą wysokie. Sporo z modeli pomieści 7-osobową rodzinę. Mimo że ostatni rząd miejsc nie oferuje zbyt dużo przestrzeni, to mogą się one okazać przydatne. Dobrym rozwiązaniem w tego typu autach są stoliczki, uchwyty na kubki lub systemy DVD dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Dla mniejszych rodzin dobrym rozwiązaniem są modele klasy średniej z nadwoziem kombi.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment