LOADING

Type to search

Najpopularniejsze kierunki turystyczne

Biznes

Najpopularniejsze kierunki turystyczne

CKA październik 22, 2018
Share

Turystyka w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zarabiamy więcej i coraz częściej chcemy odpocząć od codzienności wykupując wczasy zagraniczne. Wielu ludzi woli zdać się na organizację i pomoc w wyborze kierunku podróży na doświadczone biuro. Pracownicy opowiedzą o trendach panujących w naszym kraju, a także szczegółach dotyczących każdego z krajów.

Zmieniające się trendy

Każdy rozpoczynający się sezon turystyczny przynosi nowe kierunki podróży i trendy. Niedawno hitem był Egipt, następnie najpopularniejsza stała się Tunezja. Istnieją miejsca, które cieszą się ogromną popularnością od wielu lat i mimo zmieniających się trendów zajmują wysoką pozycję w ofertach biur podróży.

Najbardziej popularne kierunki turystyczne

Najczęściej odwiedzane przez Polaków kraje to Egipt oraz Turcja. Zajmują one wysokie pozycje w biurach podróży od lat. Kraje te znane są ze wspaniałych zabytków oraz niesamowitej atmosfery, która dla Polaków jest trochę orientalna. Dojazd do tych terenów jest dość łatwy mimo, że znajdują się w odmiennym kręgu kulturowym. Dobrze rozwinięta infrastruktura powoduje, że wypoczynek jest udany. Bardzo popularna jest także Hiszpania wraz z jej słonecznymi wybrzeżami.

Kraje bałkańskie coraz bardziej popularne

W ostatnich latach pojawia się trend krajów bałkańskich. Wśród nich numerem jeden jest Grecja. Odpowiednia jest dla miłośników wygrzewania się na plaży jak i dla aktywnych turystów interesujących się starożytnością. Kolejne kraje to Bułgaria oraz Chorwacja.

Urlop na własną rękę

Turyści coraz częściej rezygnują z biur podróży i rezerwują przeloty oraz noclegi na własną rękę. Dostępnych jest wiele stron, na których znajdziemy dobre i w konkurencyjnych cenach oferty noclegów. Dzięki samodzielnemu wyszukaniu noclegów możemy dostosować nocleg do własnych potrzeb.

Egzotyka coraz bardziej kusząca

Zauważyć można coraz większe zainteresowanie egzotycznymi krajami. Możliwości do zwiedzania odległych krajów są coraz szersze. Chętnie odwiedzamy Azję (Chiny, Kambodża, Wietnam). Wzrosła również popularność wycieczek w głąb kontynentu afrykańskiego.

Tags:

Leave a Comment