LOADING

Type to search

Naprawa szkody samochodowej w ASO

Motoryzacja

Naprawa szkody samochodowej w ASO

CKA wrzesień 5, 2019
Share

Odszkodowanie za uszkodzony w wypadku samochód może być zrealizowane w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. W przypadku rozliczenia gotówkowego wypłacona kwota powinna pokryć koszty naprawy samochodu. Forma bezgotówkowa oznacza naprawę samochodu w warsztacie, który rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Forma bezgotówkowa

To wyjątkowo wygodna forma rozliczenia odszkodowania. Naprawa może być zrealizowana w warsztacie, który ma umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Samochód trafia do wybranego warsztatu, a kierowca odbiera je po naprawie. Salon Hyundai Warszawa oferuje bezgotówkowe rozliczenie szkody komunikacyjnej. Rozwiązanie ma wiele zalet, a największą z nich jest małe zaangażowanie właściciela samochodu w cały proces. Właściciel samochodu nie musi również martwić się, czy zaproponowana kwota ubezpieczenia pokryje koszty naprawy.

Co należy się z OC sprawcy?

W przypadku powstania szkody komunikacyjnej poszkodowanemu przysługuje określona pomoc. Zaliczamy do niej holowanie pojazdu z miejsca zdarzenia do warsztatu. Koszty takie mogą być od razu pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe lub zwrócone po przedstawieniu faktury za usługę. Uszkodzony samochód można również odholować pod dom właściciela. Jeśli wydarzy się wypadek należy w pierwszej kolejności skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym, które wystawia polisę OC sprawcy. Z OC sprawcy należy się również samochód zastępczy, który można otrzymać od serwisu lub załatwić na własną rękę. Towarzystwa ubezpieczeniowe współpracują z firmami wynajmującymi samochody. Należy zatem w pierwszej kolejności zapytać o tę opcję ubezpieczyciela. Auto zastępcze musi spełniać standardy uszkodzonego pojazdu. Oferowany samochód nie może być niższej klasy. Pamiętajmy jednak, że wynajem auta zbyt drogiego może nie być w całości pokryty przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wysoka jakość naprawy

Niezależnie od rodzaju rozliczenia szkody uszkodzony pojazd musi być przywrócony do stanu sprzed zdarzenia. Pamiętajmy, że podczas naprawy należą się nam oryginalne części, chyba że w samochodzie zamontowane były zamienniki. Wówczas można zamontować dobrej jakości zamienniki. W przypadku samochodów mających mniej niż 5 lat najlepiej skorzystać z naprawy w ASO. Uzyskamy wówczas pewność, że zostaną zamontowane tylko oryginalne części najlepszej jakości. Tylko naprawa w ASO skutkuje przedłużeniem gwarancji producenta. Pracownicy autoryzowanych serwisów mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które wykorzystują w codziennej pracy. Biorą również udział w okresowych szkoleniach, które znacznie podwyższają jakość i pracy i kwalifikacje.

Tags:

Leave a Comment