LOADING

Type to search

Olej do przekładni manualnej – dlaczego wybór odpowiedniego preparatu jest konieczny?

Motoryzacja

Olej do przekładni manualnej – dlaczego wybór odpowiedniego preparatu jest konieczny?

CKA luty 23, 2022
Share

Pojazd samochodowy składa się z wielu współgrających ze sobą układów, w tym między innymi układu: hamulcowego czy kierowniczego. Szczególnie ważny jest mechanizm skrzyni biegów. Aby mógł on jednak sprawnie działać przez wiele lat, konieczna jest jego właściwa konserwacja. Można ją zapewnić przede wszystkim poprzez stosowanie oleju do przekładni manualnej.

Dlaczego konserwacja manualnej skrzyni biegów jest tak ważna?

Bez prawidłowo działającego mechanizmu manualnej skrzyni biegów praca całego pojazdu nie byłaby możliwa – wie to zapewne każdy, kto ma przynajmniej minimalną wiedzę na temat sposobu działania pojazdów mechanicznych. Układ przekładni biegów, potocznie określany jako tzw. skrzynia biegów, jest mechanizmem, który umożliwia sprawne dostarczanie wytworzonej przez silnik mocy umożliwiającej nadanie pojazdowi pożądanej prędkości. W efekcie, możliwe jest płynne poruszanie się pojazdu.

Układ biegów jest nieustannie wykorzystywany podczas codziennej jazdy samochodem. Nie ma zatem nic dziwnego, że komponenty wchodzące w jego skład zużywają się, a tempo eksploatacji jest zależne od tego, w jaki sposób wykorzystujemy pojazd.

Oczywiście, możliwe jest wydłużenie żywotności przekładni manualnej. Kluczowe jest w tym przypadku stosowanie odpowiedniego płynu. Wysokiej jakości oleje do przekładni manualnych są w stanie wydłużyć żywotność skrzyni biegów o kilka lub nawet o kilkanaście lat.

Choć oleje do przekładni manualnych są mniej „znane”niż olej silnikowy, to ich znaczenia nie można bagatelizować. Płyn ten sprawia, że komponenty znajdujące się według przekładni ręcznej nie ścierają się o siebie. W efekcie, dzięki temu, że między poszczególnymi elementami nie zachodzi tarcie, nie są one narażone na uszkodzenia.

Poza tym, nie wolno zapominać o tym, że świeży olej do przekładni manualnej z oferty renomowanego producenta ma także silne właściwości antykorozyjne, które także pomagają utrzymać komponenty skrzyni biegów w dobrym stanie.

Gdzie można znaleźć dobrej jakości oleje do przekładni manualnych?

Jednym ze sprzedawców, którzy oferują wysokiej jakości olej do przekładni manualnych, jest przedsiębiorstwo Specol. W ofercie tej firmy można znaleźć oleje przekładniowe syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne Hipospec. Produkty znajdujące się w asortymencie firmy Specol to umiejętne połączenie dobrej jakości oraz konkurencyjnych cen. Potwierdzeniem tego, że oferta firmy spotyka się z uznaniem rynku, są liczne nagrody branżowe.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment