LOADING

Type to search

Producent nowoczesnych węzłów betoniarskich

Biznes

Producent nowoczesnych węzłów betoniarskich

CKA grudzień 10, 2021
Share

Żyjemy w czasach dużego zapotrzebowania na mieszanki betonowe wysokiej jakości. W związku z tym konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych węzłów betoniarskich. Powinny być to sprawdzone i zaawansowane technologicznie konstrukcje. Można je spotkać na wielu budowach na terenie całego kraju.Nowoczesny sposób myślenia o produkcji betonu powoduje, że stosowane urządzenia łączą w sobie wiele różnych funkcji. Muszą mieć odpowiednie parametry, aby spełnić indywidualne oczekiwania inwestorów. Metal-Chem jest producentem dostosowującym urządzenia do indywidualnych potrzeb na placu budowy.

Podajniki taśmowe

Jedną z grup niezbędnych urządzeń są podajniki i przenośniki taśmowe. Ich zadaniem jest przenoszenie materiału betonowego oraz kruszyw do mieszarek, które biorą udział w dalszym procesie produkcji. Wśród dodatkowych funkcji podajników warto wymienić elektroniczną wagę, która odmierza ilość przenoszonego materiału. Jeśli uzyskamy właściwą ilość, urządzenie automatycznie zatrzymuje podajnik. Jest to więc rozwiązanie wygodne i zapewnia oszczędność materiału, który jest precyzyjnie dawkowany do konkretnych potrzeb.

Zbiorniki komorowe

W węzłach betoniarskich wykorzystywane są zbiorniki komorowe kruszyw. Ma to miejsca zarówno podczas produkcji betonu towarowego, jak i kostki brukowej. Kruszywo jest przenoszone do mieszarek poprzez przenośnik umieszczony bezpośrednio pod zbiornikiem. Najważniejszym parametrem jest w tym przypadku pojemność. Typową wartością jest 70 m3. Istotną kwestią są również wymiary konstrukcji, która powinna być dopasowana do warunków przestrzennych możliwych do uzyskania na budowie.

Silosy na cement

Węzły betoniarskie nie mogą obyć się również bez silosów cementu. Są dostępne w różnych pojemnościach — od 40 do 120 ton. Cement jest transportowany do mieszarek za pomocą przenośników ślimakowych, które także mogą być wyprodukowane według indywidualnych wytycznych.Producent Metal-Chem wykonuje urządzenia i maszyny znacznie usprawniające produkcję. Pozwalają na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa. Są wykonywane według ścisłych wytycznych klienta i dostosowane do potrzeb oraz warunków budowy. Zachowują normy pozwalające na ich bardzo szerokie zastosowanie.

Metal-Chem dostarcza swoje urządzenia do wielu firm w Polsce, jak również na całym świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze inżynierskiej, produkowane węzły betoniarskie charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności. Sprawdzą się w każdej firmie, także w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Tags:

Leave a Comment