LOADING

Type to search

Restauracja – nowoczesny pomysł na biznes

Biznes

Restauracja – nowoczesny pomysł na biznes

CKA październik 22, 2018
Share

Posiadanie i prowadzenie własnej kawiarni czy restauracji marzy się wielu osobom. W dzisiejszych czasach jednak nie jest łatwo stworzyć miejsce, które usatysfakcjonuje zarówno nas jak i naszych klientów. Obecnie mamy do wyboru wiele miejsc (restauracje, puby, kawiarnie) – nie jest łatwo stworzyć miejsce, które przyciągnie tłum i sprawi, że klienci będą do tego miejsca chętnie powracać. Sami często odwiedzamy restauracje i kawiarnie. Wydaje nam się więc, że wiemy jakie powinny być aby odniosły sukces. Czy jednak tak jest na pewno?

Reklama nowego miejsca

Na pewno ważnym elementem podczas rozpoczynania działalności jest chwytliwa reklama. Miejsce powinno posiadać swoją stronę internetową, a na niej umieszczone profesjonalnie wykonane zdjęcia lokalu. Warto dodać zakładkę „O nas” gdzie opiszemy siebie oraz swoją załogę. Pozwoli to zbudować więź z naszymi klientami. Konieczne jest umieszczenie na stronie mapki okolicy oraz godzin otwarcia lokalu. Przyciągające mogą okazać się zdjęcia naszych potraw/kaw/deserów. W dzisiejszych czasach warto zrobić dobrą reklamę na portalach społecznościowych, które zapewnią nam rozgłos. Już na samym początku działalności warto zaangażować się w wydarzenia kulturalne, targi gastronomiczne itp.

Wyrobienie własnej marki

Obecnie dostępnych jest wiele miejsc, w których można zjeść lub napić się kawy. „Zwykłych” miejsc jest bardzo dużo. Warto, by restauracja/kawiarnia stała się miejscem, w którym chce się spędzać czas. Mowa tu nie tylko o spotkaniach towarzyskich ale także poczytaniu książki w samotności lub popracowaniu na komputerze. To od nas zależy jaki rodzaj klientów będziemy chcieli przyciągnąć. Aranżacja wnętrza, ceny i menu muszą być skierowane do konkretnego grona odbiorców. Zanim rozpoczniemy biznes musimy zastanowić się jaki klient nas interesuje. Zainwestować warto jednocześnie w nowoczesne wnętrze, ale także przytulne. Pomóc w tym mogą np. wygodne i miękkie fotele. Ważne, żeby nasi goście czuli się swobodnie. Pamiętajmy, że nie sprzyja temu zbyt gęste ustawienie stolików. Przyjemne wnętrze spowoduje dobre odczucia klienta oraz przywiązanie do miejsca.

Zbadaj potrzeby klienta

Myśląc o biznesie warto zastanowić się czego oczekują klienci. Warto wziąć pod uwagę zdanie wielu osób, nie tylko swój punkt widzenia. Niezwykle istotna jest lokalizacja – dobrze rozpocząć działalność w okolicy, do której chętnie przychodzą ludzie. Oferta musi odpowiadać różnym potrzebom: chęci zjedzenia czegoś na szybko, romantycznej randce czy spotkaniom ze znajomymi.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment