LOADING

Type to search

System kolejkowy w urzędach, restauracjach i przychodniach

Biznes

System kolejkowy w urzędach, restauracjach i przychodniach

CKA Listopad 15, 2020
Share

Nie każdy człowiek się z tym styka, ale w przychodniach w rozwiniętych zachodnich krajach istnieje coś takiego jak system kolejkowy, czyli w specjalnym automacie pobiera się numerek i czeka na swoją kolej, jeśli chodzi o wizytę u lekarza specjalisty w przychodni. Tego typu system sprawdza się w wielu przypadkach typowych jeśli chodzi o urazy i często spotykane choroby. Dlatego można objąć nim bardzo wiele przypadków chorób lub typowych urazów. Wydajność takiego systemu kolejkowego zależy od tego ilu jest specjalistów w danej przychodni i ile czasu oni tracą na poprawne zdiagnozowanie danej dolegliwości. Jednym słowem w tego typu rozwiązaniu jedni lekarze osiągają olśniewające wyniki, jeśli chodzi o czas na zdiagnozowanie, a inni radzą sobie nieco słabiej, ale wynika to głównie z tego, że są dokładniejsi i niezbyt się śpieszą.

System kolejkowy

System kolejkowy sprawdza się też w przypadku restauracji, które bardziej przypominają jadłodajnię. Mowa tu dokładnie o tym, że te restauracje serwują typowe posiłki, które szybko się przyrządza, a jeśli chodzi o samo wydawanie posiłków to czasami wspomagają się elektroniką lub pośpiesznie pisanymi na karteczkach zamówieniami. System tego rodzaju sprawdza się najlepiej w przypadku sporych lokali serwujących tanią żywność, bo w ich przypadku liczy się sprawna realizacja zamówień. W mniejszych lokalach, w których obsługuje się tych czterech lub pięciu klientów na godzinę system kolejkowy jest też tym bardziej improwizowanym, bo mniejsze restauracje z mniejszych miast, to też mniejszy ruch jeśli chodzi o klientów, czyli w jednej godzinie jest czterech klientów lub nawet pięciu na godzinę, a w kolejnej tylko jeden. Dlatego zazwyczaj obowiązuje kolejność, którą w pamięci ma kucharz szykujący dane dania.

Gdzie warto zainwestować w system kolejkowy

Chyba najlepiej ten system kolejkowy sprawdza się w różnego rodzaju urzędach, bo w ich przypadku ludzi szukających pomocy urzędowej jest wiele. Znacznie więcej w przypadku sporych miast i dlatego tam system kolejkowy ma ten sens jeśli chodzi o sferę biurokratyczną. Mowa tu o tym, że te okienka w urzędach są podzielone, jeśli chodzi o rodzaje spraw i do każdego z nich ustawia się kolejka, a dany urzędnik zajmuje się tylko sprawami konkretnego rodzaju, czyli tymi w którego przypadku wychodzi mu najlepiej. Bywa też i tak, że na kilku stanowiskach urzędnicy doradzają osobom szukającym porad w kwestii ubezpieczeń obowiązkowych, bo akurat w danym momencie najwięcej ludzi szuka porad właśnie w tej kwestii. Taka sytuacja może mieć miejsce przez godzinę, dwie lub przez cały dzień i dlatego też w danym momencie trzeba dostosować system kolejkowy do konkretnej sytuacji.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment