LOADING

Type to search

Wentylatory wysokotemperaturowe – jak działają i gdzie powinny być stosowane?

Biznes

Wentylatory wysokotemperaturowe – jak działają i gdzie powinny być stosowane?

CKA luty 22, 2022
Share

Kluczowym zastosowaniem wentylatorów jest transportowanie powietrza. W przypadku pracy w trudnych warunkach, takich jak duża wilgotność lub wysoka temperatura, konieczne jest zastosowanie wentylatorów przemysłowych. Jak działają wentylatory wysokotemperaturowe?

Czym charakteryzują się wentylatory wysokotemperaturowe?

Przemysłowe wentylatory do +120c pozwalają na transport bardzo gorącego powietrza zarówno na duże odległości, jak i bezpośrednio na zewnątrz.

Jego konstrukcja zawiera przede wszystkim bardzo odporną obudowę, łopatki wytrzymałe na działanie niekorzystnych czynników, a także mocny silnik, pozwalający na obroty zarówno w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwnym.

Wentylatory wysokotemperaturowe mogą być przeznaczone do pracy w warunkach wysokiej temperatury – 50/60 stopni Celsjusza, ale również, tak jak w przypadku urządzeń oferowanych przez firmę FANTECH – do 120 i 135 stopni Celsjusza.

Wentylatory do +120c są jedną z odmian urządzeń tego rodzaju. W zależności od modelu mogą różnić się parametrami technicznymi oraz konkretną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne.

Kluczową cechą tego rodzaju wentylatorów jest ich wysoka jakość i efektywna, bezawaryjna praca. Szczególnie istotne jest działanie w formie ciągłej, nieprzerywanej nawet w bardzo trudnych warunkach.

Wentylatory wysokotemperaturowe – czym różnią się od innych?

Wentylatory wysokotemperaturowe mają inną technologię produkcji, a także są wykonywane z innych surowców niż standardowe wentylatory. Kluczowe są oczywiście parametry wytrzymałościowe, odpowiadające za jakość pracy oraz bezpieczeństwo.

Każdy, poszczególny element musi spełniać wymogi pracy w trudnych warunkach, tak aby całe urządzenie było maksymalnie odporne na temperaturę i wilgoć, a tym samym również na korozję. Najczęściej kluczowym komponentem jest ocynkowana blacha stalowa, nierdzewna lub kwasoodporna.

Niektóre wentylatory posiadają także dodatkowy odrzutnik ciepła, pozwalający ograniczyć kontakt wnętrza urządzenia, w zwłaszcza silnika z ciepłem otoczenia.

W zależności od potrzeb i specyfiki pracy konieczne jest indywidualne dobieranie odpowiedniego modelu.

Gdzie mogą być stosowane wentylatory wysokotemperaturowe?

Wentylatory wysokotemperaturowe mogą i powinny być stosowane we wszystkich miejscach, gdzie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa jest transportowanie gorącego powietrza lub innego gazu.

Urządzenia tego rodzaju mogą zajmować się transportem nie tylko gorącego powietrza, ale również zanieczyszczonego. Z tego względu doskonale sprawdzą się na wszelkiego rodzaju liniach przemysłowych wykorzystujących lub generujących gorące powietrze. Najczęściej są to huty, odlewnie oraz miejsca zajmujące się obróbką termiczną.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment