LOADING

Type to search

Wizyta w saunie – co warto ze sobą zabrać?

Kobieta i Uroda

Wizyta w saunie – co warto ze sobą zabrać?

CKA luty 23, 2022
Share

Szybkie tempo życia zmusza do poszukiwania coraz to lepszych sposobów na regenerację. Jedną z najstarszych metod zapewniających zdrowie i relaks jest sauna. Jednak ze względu na wysokie temperatury panujące w jej wnętrzu, warto pamiętać o kilku zasadach. W tym artykule dowiesz się jak dobrze przygotować się do wizyty w saunie.

Zalety wizyt w saunie

Sauna to bardzo specyficzne miejsce. Wysoka temperatura powoduje, że nie każdy czuje się w niej dobrze. Komfort w trakcie zażywania gorącego powietrza mogą poprawić odpowiednie akcesoria do sauny. Warto jednak podkreślić, że regularne wizyty w saunie mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Wysoka temperatura reguluje ciśnienie, poprawia wydolność serca oraz ukrwienie całego ciała. Dodatkowo regeneruje zmęczone mięśnie po wysiłku, zwiększa poziom hormonu wzrostu oraz poprawia odporność organizmu.

Jak się przygotować do sauny

Wizyta w saunie wiąże się z dużym obciążeniem dla organizmu. Dlatego warto zaplanować porę dnia, w której udamy się do sauny. Lepszym wyborem będzie wieczór, ponieważ po zabiegu w wysokich temperaturach można czuć się nieco osłabionym. Nie warto również planować wizyty w saunie po dużym wysiłku, żeby uniknąć ewentualnego omdlenia. Przed seansem w saunie nie należy pić alkoholu ani się przejadać. Potencjalne efekty uboczne, mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Udając się na seans relaksacyjny, należy zabrać ze sobą niezbędne akcesoria do sauny.

Co warto ze sobą zabrać?

W saunie panują bardzo wysokie temperatury. Dlatego wchodzi się do niej jedynie z niezbędnym okryciem ciała. Klapki zostawiane są przed wejściem do sauny. Niektóre firmy, jak Tekstyliowo, posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju akcesoria, które świetnie sprawdzają się w trakcie wizyty w saunie. Należą do nich:1. czapka – mimo że w pierwszej chwili posiadanie czapki w sanie potrafi zdziwić, to jest ona bardzo przydatna. Chroni ona włosy przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury. Zapobiega przegrzaniu głowy, a w przeciwieństwie do ręcznika zapewnia komfort, utrzymując włosy w odpowiedniej pozycji.2. Pareo – to okrycie z powodzeniem zastępujące w saunie ręcznik. Posiada najczęściej wszytą gumkę oraz rzep, dzięki którym można swobodnie regulować jego rozmiar. Dzięki tym rozwiązaniom pareo dobrze opina ciało, zapewniając duży komfort noszenia.3. Ręcznik turecki – charakteryzuje się przede wszystkim dużymi gabarytami. Wykonany jest z bawełny, dlatego świetnie chłonie wodę. To bardzo higieniczna tkanina posiadająca właściwości antyalergiczne.

Tags:

Leave a Comment