LOADING

Type to search

Wybieramy wygodne biurko

Dom

Wybieramy wygodne biurko

CKA październik 23, 2018
Share

Z biurka korzystamy wyjątkowo często. Wykorzystujemy je do nauki, rozrywki a głównie do pracy. Siedzący tryb życia ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Pracując przy biurku spędzamy dużo czasu, warto więc zadbać o komfort podczas tych czynności. Odpowiednio dobrane biurko zapewni komfort ciała oraz naszą efektywność.

Solidnie wykonane biurko

Warto zainwestować w dobrej jakości biurko – w końcu od tego zależy komfort naszej pracy. Ważny jest solidny blat oraz wysoka jakość materiału z którego wykonane jest biurko. Najczęściej biurka wykonywane są z płyty MDF. Materiał ten jest niezbyt trwały i po kilku latach wymaga wymiany. Najtrwalsze biurka wykonane są z litego drewna. Możemy go używać wiele lat i będzie w doskonałym stanie.

Odpowiednio dobrany kształt

To od kształtu biurka w dużej mierze zależy wygoda jego użytkowania. Najczęściej wybieramy biurka prostokątne. Częste rozwiązanie to kształt litery „L” – zapewniają one większą powierzchnię użytkową. Na takim biurku znajdzie się miejsce na 2 lub 3 monitory a także dodatkowe akcesoria lub dużą ilość dokumentów.

Wysokość biurka

Jednym z podstawowych kryteriów doboru biurka jest jego wysokość. Odpowiednio dopasowana do użytkownika zapewni ergonomię pracy oraz nie spowoduje zmęczenia. Pomoże także ograniczyć wystąpienie problemów z kręgosłupem, krążeniem, nadgarstkami, wzrokiem. Najczęściej wybierana wysokość biurka to 75 cm. Zbyt niskie biurko spowoduje pochylanie się może spowodować bóle kręgosłupa. Za wysokie biurko powoduje drętwienie nóg oraz pogorszenie cyrkulacji krwi. W sytuacji, gdy z biurka korzysta kilka osób dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu z możliwością regulacji wysokości blatu. Regulacja mieści się w zakresie 64-85 cm.

Prawidłowe ustawienie

Dostęp do światła słonecznego powinien wyznaczać miejsce, w którym ustawimy biurko. Siedząc przy biurku nie możemy zasłaniać sobie światła. Biurko osoby leworęcznej powinno stać prawym bokiem do okna, a praworęcznej lewym bokiem. Nie powinniśmy stawiać biurka tyłem do okna. Oświetlenie jest wyjątkowo ważne podczas pracy: biurko nie może stać w zaciemnionym lub zbyt nasłonecznionym miejscu.

Dodatkowe funkcje

Biurko to nie tylko dobrej jakości wytrzymały blat. Praktyczne biurko to takie, które posiada dodatkowe miejsce do przechowywania (szafkę lub szuflady). Odpowiednie biurko pozwoli zachować porządek, ponieważ znajdzie się na nim miejsce na organizery, lampkę i inne potrzebne artykuły.

Duży wybór modeli

Współczesny rynek oferuje wiele bardzo zróżnicowanych rodzajów i modeli biurek. Znajdziemy solidne drewniane modele, a także tańsze wykonane z płyty MDF. Każdy będzie w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Tags:

Leave a Comment