LOADING

Type to search

Wczasy w Jantarze. Jantar – wieś z tradycją

Zdrowie

Wczasy w Jantarze. Jantar – wieś z tradycją

CKA Grudzień 2, 2019
Share

Jantar to nadmorska miejscowość, której symbolem jest bursztyn. Sama nazwa, pochodząca z języka litewskiego oznacza właśnie ten kamień. Od 1999 roku w połowie lipca odbywają się tu mistrzostwa świata w połowie „morskiego złota”, które co roku ściągają do miasteczka tłumy z całego świata- nie tylko ze względu na zawody, ale także odbywające się w tym czasie liczne koncerty i wydarzenia artystyczne. Znajduje się tu również muzeum Bursztynu, w którym poznać można dzieje i historię wsi.

Niewielka miejscowość pełna atrakcji

Dzięki świetnemu zagospodarowaniu terenu, Jantar cieszy się coraz większą popularnością. Liczne restauracje, prywatne domki noclegowe oraz atrakcje znajdujące się na samej plaży są gwarancją świetnego wypoczynku. Jantar oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych. Skorzystać tu można z Centrum Rodzinnej Rekreacji, w której znaleźć można mini zoo, ptaszarnie oraz tor gokartowy. Ponadto miasteczko proponuje wizytę na basenie, jazdę konna czy grę w polo.

Kolejką przez świat

Nielada atrakcją w Jantarze jest przejeżdżka  kolejką wąskotorowa. Koszt takiej przejażdżki jest niewielki, za to emocje niezapomniane. Kolejką dotrzemy do różnorakich rozrywek, malowniczych miejscowości a nawet do Malborka. Trasa taką historyczną wąskotorówką to wspaniały i szybki sposób na zwiedzenie okolicznych miasteczek.

Turystyczny kurort

W okresie letnim Jantar to wspaniała miejscowość do odpoczynku. Szerokie i czyste plaże zachęcają do spędzania długich godzin nad brzegiem morza. Bezkamienne wejście do wody pozwala na spokojny relaks w falach Bałtyku. Okalające wydmy to wspaniałe punkty widokowe przy zachodzie słońca i miejsce na pamiątkowe zdjęcie. Pobliskie lasy zachęcają do spacerów, zbierania grzybów i jazd na rowerze. Wczasy Jantar to najlepsze wakacje w Twoim życiu!

Smaczny wypoczynek

Z uwagi na to, iż Jantar był kiedyś bardzo znanym kurortem rybackim do tej pory spotkać można rybaków i przy odrobinie szczęścia kupić od nich rybę prosto z morza. Jantar jest jedną z nielicznych miejscowości w, którym możemy mieć wręcz gwarancję że zamówiona w restauracji ryba jest świeża, a nie mrożona. Dopiero rosnąca popularność tego miasteczka sprawia, że punkty gastronomiczne i sklepy nie są przepełnione, dzięki czemu panuje kameralna atmosfera.

Naturalne pamiątki

Bursztynowa historia Jantaru nie daje o sobie zapomnieć. Z wakacji przywieźć możemy naturalne kosmetyki wytwarzane na bazie bursztynu, różnego rodzaju olejki, nalewki, maści, wcierki. Dodatkowo dostaniemy również pięknie zdobioną biżuterię- brasolteki, wisiorki czy pierścionki.

Cisza i spokój

Pomimo rosnącej popularności Jantar wciąż zachęca swoją kameralnością i spokojem. Jest to doskonały wybór na regenerację i odpoczynek, nie tylko w trakcie sezonu ale również przez cały rok.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment