LOADING

Type to search

Wsparcie prawnika w trakcie rozwodu

Biznes

Wsparcie prawnika w trakcie rozwodu

CKA Wrzesień 10, 2019
Share

Istnieje możliwość rozwodu bez udziału prawnika. Pamiętajmy jednak, że sprawdzi się to tylko w przypadku zgodnych małżeństw i rozwodu bez orzekania o winie. Czas rozwodu jest wyjątkowo stresujący ze względu na wiele zmian życiowych. Warto zatem wspomóc się wykwalifikowanym prawnikiem, który pomoże załatwić wszelkie formalności.

Rozwód jako kwestia prawna

Decyzja o rozwodzie jest bardzo trudnym momentem w życiu każdego człowieka. Oznacza wiele zmian, które będzie trzeba wprowadzić w codzienność. Dochodzi czasem problematyczny podział majątku lub walka o opiekę nad dziećmi. Akt zawarcia małżeństwa jest aktem prawnym, a w Polsce małżeństwo oznacza dwustronną czynność prawną, czyli pewnego rodzaju umowę. Ze względu na te okoliczności małżeństwo podlega określonym regulacjom prawnym. Rozwód niesie za sobą szereg konsekwencji prawnych, a decyzja o rozwodzie może być podjęta tylko przed sądem. Na rozwód bez udziału prawników decydują się zgodne małżeństwa, które wspólnie podjęły decyzję o rozwodzie. Muszą wówczas dojść do porozumienia w kwestii podziału majątku lub opieki nad dziećmi. Większość osób korzysta jednak z pomocy prawnika, który pomoże wynegocjować korzystne rozwiązanie dla klienta.

Profesjonalna pomoc

Sprawa rozwodowa niesie za sobą daleko idące konsekwencje. Czasem bowiem na jedno z małżonków zostaje nałożony obowiązek alimentacyjny. Procesu rozwodu nie należy ignorować, ponieważ od jego wyniku w znacznej mierze zależy jakość naszego życia. Nad interesem klienta powinna czuwać osoba, która zajmuje się takimi sprawami na co dzień. Jeśli wiesz, że Twój współmałżonek skorzysta z pomocy prawnika, warto dać sobie równe szanse podczas rozprawy. Kancelaria Prawna Warszawa to doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą jak najlepiej zabezpieczyć Twoje interesy w sądzie. Prawnik dopilnuje złożenia wszystkich wniosków na czas i zadba o ich właściwą formę. W przypadku ustalania alimentów adwokat może pomóc wykazać rzeczywistą sytuację finansową obu stron.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Ustanawiając pełnomocnika możemy pojawić się w sądzie tylko jeden raz podczas osobistego przesłuchania jako świadka. Podczas pozostałych rozpraw może zastępować Cię pełnomocnik, co znacznie ograniczy ilość stresu. Podczas stresującej rozprawy warto mieć obok siebie osobę, która będzie nas wspierać i bronić naszych racji. Adwokat będzie wsparciem także w trakcie spotkań przed rozprawą. Aby mógł udzielić najlepszej pomocy, należy poinformować go o wszelkich informacjach, które mają znaczenie. Pomoc adwokata obejmuje przygotowanie pytań do świadków, które zadane w odpowiedni sposób mogą znacznie zwiększyć szanse na wygraną. Po ogłoszeniu wyroku adwokat oceni czy orzeczenie jest słuszne i pomoże sporządzić odwołanie. Ewentualna apelacja musi być sporządzona w profesjonalny i staranny sposób z uwzględnieniem wszelkich formalnych wymogów.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment